DW 1x08 - Father´s Day

20. října 2015 v 20:22 | Kokido Kuku |  1. řada

Dámy apánové, přichází deprese.
Tohle je jedna z nejsmutnějších epizod vůbec. Rose se rozhodne, že chce vidět den, kdy její táta zemřel, Mrzí ji, že zemřel sám na ulici. Doktor ji tam vezme a skončí to přsně tak, jak byste čekali - Rose nevydrží a taťku zachrání, což uvězní auto, které ho mělo srazit, v jakési smyčce, objeví se obludy a celkově se hodně věcí pokazí.
Tuhle epizodu si pamatuju ze dvou důvodů - depka a opravdu děsný digitální mimozemšťani. Ti byli opravdu špatní, ale pro mě to fakticky nebyl střed epizody. Jenom se to fakticky nedalo přehlídnout. I mean, come on. Je to šeredný. A trochu vtipný, abych pravdu řekla, takovej smug face.

K té lince s taťkou. Nikdy nikdy nikdy bych nechtěla vidět nic takového. Prostě nikdy. Vyhýbala bych se tomu dni jak čert kříži, protože to si přímo říká o nějaký parádní fuck up. Samozřejmě že bych to nevydržel a narušila časoprostor a všechny ty kraviny. Kdo by jenom stál a koukal, jak jeho tátu srazí auto?
Strašně mě ničí ty části, kde Jackie držkuje na Peta. Občas říkáme věci, které bychom neřekli, kdybychom si pořádně uvědomovali, že lidi tu nejsou navěky.
Rozhovor Rose s Petem, kde mu říká, jak super byl táta a on se nepoznává, je taky dost otřesná. Málokdo si uvědomuje, co dělá špatně. Pete si to uvědomuje, že jako otec nebyl perfektní. Částečně proot, že většinu času byl mrtvý.
1k doctor who mine Billie Piper Rose Tyler father
Takže ano, velká deprese, opravdu velká. Svým způsobem ten díl nemám ráda, ale na druhou stranu mám pocit, že je to jedna z nejlepších epizod vůbec. Popravdě, ty mimozemšťani by tam ani nemuseli být. Mimochodem, Pete vypadá trochu jako pan Weasley, nezdá se vám? Páč mi se zdá.
(Ne, prostě to v životě nepochopím, kde na to vzala koule. Mě by to zabilo.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fritz Fritz | Web | 31. ledna 2016 v 9:31 | Reagovat

Je to úžasný díl, v případě, že se chce člověk vybrečet... Vlastně mě to dostalo mnohem víc než všechny ty profláklý věci jako odchod Ponďáků (kde jsem tedy bouchala šampaňské...), regenerace Desítky či Vincent.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama