Doctor Who: Enemy Within

20. října 2015 v 21:14 | Kokido Kuku |  DW filmy
Na Whoconu jsem se ke svému překvapení dozvěděla, že fandom k tomuto počinu nezaujímá zas až tak nenávistný postoj, jak bych čekala. Tak nějak ho všichni akceptují, což je dobře, protože jsem ho aspoň nemusela bránit vlastním tělem. Panuje všeobecný názor, že je to prostě americká ptákovinka, která nenadchne, ale ani neurazí.
O co zhruba jde. Poté, co byl Master konečně popraven, Doktor plní jeho poslední přání a převáží jeho ostatky na Galiffrey. Samozřejmě se vší opatrností, přece jen je to Master. Nicméně ani všechna opatrnost nebyla dost, Master unikl a Tardis musela nouzově přistát na Zemi. V Chicagu. Sedmý Doktor se pak nedopatřením vynořil přímo uprostřed přestřelky pouličních gangů v Chinatownu.
Po převozu do nemocnice a neúspěšné operaci umírá a v márnici regeneruje. Nový, Osmý, je dezorientovaný, vyděšený a má na sobě prostěradlo, Plus má amnézii. Prostě kombinace za všechny prachy.

Naštěstí pro něj narazí na Doktorku, která ho den předtím operovala. Následuje trocha neškodného stalkingu. Nakonec ji přesvědčí, že je opravdu ten chlap, který jí včera umřel na operačním stole, takže Grace ho vezme domů a začnou pracovat na jeho zotavení. Které mimo jiné, zahrnuje boty.

Mezitím se Master ve formě slizké hadovité věci přesune do těla saniťáka Bruce. Jelikož tělo obyčejného člověka není zrovna stavěné na to, aby v něm bydlel Master, začne se jaksi rozkládat. Master potřebuje Doktorovo tělo.
Takže následuje spousta honiček, stresu a pár vtipných momentů - jízda na motorce, jelly babies, "this is an AMBULANCE" a tak dále. Přirozeně to všechno dobře dopadne, Země je zachráněna, Master se jde bodnout a všichni jsou v pohodě.
Film s několika věcmi balancuje na tenkém ledě. Často je vyčítáno, že Mastera hraje Američan. Nicméně přednášející na Whoconu vznesla zajímavou poznámku - Tardis přistála v podělaném Chicagu. To měl Master čvachtat kolem a hledat si Brita??
Taky Eric Roberts je dobrý herec, ačkoliv lidi mají zjevně problém tomu věřit. Jeho Master je fajn, mám ho ráda! Má pár naprosto kouzelných momentů a několik legendárních hlášek.

...a samozřejmě !This won´t hurt...much." Zásadním problémem tohohle Mastera je pro mě kostým. To je prostě šeredné. Pardon, ale je. Přeplácané a šeredné. Ale aspoň máme hlášku, že ano.
Další věc je Osmého zrzavost. Osmý je v určitém světle prostě zrzavý. Jak dlouho už Doktor chce být zrzavý? Asi tak milion let? A najednou si přijde Osmý a je zrzavý. Nebo rozhodně nejzrzavější, co kdy byl. Navíc Paul McGann je opravdu okouzlující exemplář lidské rasy, je roztomilý, Tardis mu sluší a za posledních dvacet let v podstatě nezestárl. Podle mě je jako Doktor perfektní a děsně mě mrzí, že nemá vlastní sérii.

Ačkoliv Devátý je "můj Doktor", pro Osmého budu mít navěky soft spot.

Co mi trochu vadilo byla ta jakože lovestory. Na jednu stranu je hezké, že Grace má prvenství - první společnice, kterou Doktor políbil, ale na druhou stranu se mi obvykle nelíbí, když má Doktor něco jako romanci. Obykle mi to těžce nesedne. Tak tak jsem zpracovala River. A tady to vyznívalo vyloženě jako něco, co tam plácli jako tahák. Jako by příběh bez romantiky nestál za to, aby se jím někdo zabýval.
Nicméně nebylo to tak hrozné, nikdo na to moc nepoukazoval a žádné velké ocicmávání se taky nekonalo. Takže vlastně cajk.

Mám tuhle záležitost ráda. Možná by se tomu dalo říkat guilty pleasure. Ale Eight je prostě zlatíčko.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Camellia Camellia | E-mail | Web | 23. října 2015 v 9:50 | Reagovat

že bych si to konečně pustila? :D

2 Fritz Fritz | Web | 31. ledna 2016 v 9:23 | Reagovat

čvachtat kolem... :D čvachty čvachty... Dobré zhodnocení, vidím to nějak podobně :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama