DW 1x07 - The Long Game

22. září 2015 v 21:18 | Kokido Kuku |  1. řada

...aka ta epizoda se Simonem Peggem a slizkou věcí na stropě. Taky další epizoda, kterou jsem při rewatchi tak nějak částečně ignorovala. Adam, Cathica i Suki jsou poměrně zajímavé postavy, ale nedostávají moc místo k projevu. Adam je zbytkové zboží minulé epizody, Cathica je těžce ambiciózní a má badass účes, Suki je evidentně "hodná holka" undercover.
Jde v zásadě o to, že Satelit 5 je ohromná vysílací stanice s monstrózním množstvím programů a tajemným pětistým patrem, do kterého je čas od času někdo povýšen a pak už ho nikdy nikdo nevidí. Což asi není úplně ok. Taky technologie je dost zpátečnická, ačkoliv vyvinuli podivné nápoje a fast food pořád trvá.
Na konci se dozvídáme, že velká říše lidí je lidem vlastně jenom jaksi pronajata a všechno řídí ta slizká věc na stropě. Lidé jsou manipulováni skrz zprávy.


Upřímně, zdaleka nejděsivější na téhle epizodě mi přijdou ty díry uprostřed čela, jak se to otvírá a je to celkově dost fujky. Jinak to ve mě nenechává žádné zvláštní pociti, je to prostě taková běžná epizoda - problém, Doktor jde, vyřeší problém. Na stropě sedí tlustý slizký mimozemšťan a editor vypadá jako zlý albín.
Mám trochu problém u téhle udržet pozornost, protože zas tak zajímavého se tam neděje vcelku nic. Sice představuje poměrně aktuální motiv ovlivnitelnosti lidí médii, ale když se nakonec ukážem že za tím stojí mimozemšťan, nějak to ztratí údernost Kdyby v tom s tím mimozemšťanem jeli například nějací velcí pohlaváři, možá by to vzneslo nějaké zajímavé morální otázky.
Na druhou stranu je to pro mě po poměrně depresivním Dalekovi příjemná odpočinková epizodka. Mám docela ráda Adama, je to sympoš, nevadilo by mi ani, kdyby se zdržel dýl. Ale nikdo by v jeho přítomnosti nesměl luskat. Na druhou stranu, jeho návrat domů, jehož pokračování je šedá zóna, byl fakticky vtipný. Holt si to neměl chlapec polepit se vším tím šmejděním a necháváním spoilerů na záznamníku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama