DW 1x04 - Aliens of London + 1x05 - World War Three

22. září 2015 v 12:47 | Kokido Kuku |  1. řada

Prdící mimozemšťani převlečení za tlusté politiky, co víc si přát. Slitheeni jsou svým způsobem velmi vtipní. Mám je docela ráda, jenom se mi nelíbí jejich design, jsem v tomhle směru poněkud rasista. Ohledně rodinných vztahů by se od nich mohl ale kdekdo z místních učit. Plus politici všech zemí dostávají zcela nový rozměr.
Samozřejmě ještě než se epizoda dostane k ufounům, Rose se po své první velké vyjížďce s Doktorem vrací domů s tím, že byla pryč dvanáct hodin, no big deal. Nicméně pak Doktor objeví letáky, podle kterých je Rose pohřešovaná. A teď to vysvětlujte.
Mám tuhle část hafo ráda, protože... ani nevim proč. Ukazuje důsledky Rosina útěku s šílencem v modré budce, tedy přesně to, nad čím přemýšlí snad každej whovian skoro denně. Kdyy teď přistála Tardis na vašem dvorku, asi byste se rozpakovali jenom tak naskočit a odporoučet se do víru času a prostoru, bez ohledu na to, jak fantastické možnosti ta budka nabízí. Jsem ráda, že to tu ukázali.

No, potom do Temže na oko spadne UFO, vykulí se z něj zmatené prase and shit goes down. Politici se začnou svlíkat ze svých hroších kůži, Doktor pobíhá po čísle deset a kdejaká trochu kulatější osoba je podezřelá.
Slitheeni jsou vlastně jako mafiánský klan. Mají obchodní záměry, pro které ovšem pozemšťané, vzhledem k tomu, že jsou součástí těch ochodních záměrů,nemají příliš pochopení. A Doktor tím míň. Plus chudák to prasátko.

Pro mě je hvězdou epizody rozhodně Harriet Jonesová. Mám tupaní opravdu hodně ráda, je prostě úžasná. Pořád ji nikdo nebere na vědomí, ale ona pořád chodí, opakuje svoje jméno a rozdává svoje vizitky. Tvrdě pracující uvědomnělá paní. Takovou bych volila.

Další body epizoda dostane za ocet. Nápad likvidovat Slitheeny octem, nakládačkama a podobnýma věcma, který se obvykle vyskytují v domácnosti, je podle mě paráda. Po politicích se přece taky hážou vajíčka! |Nicméně musím uznat,že obsah Mickeyho špajzky vyděsil i mě. Doufám, že si ten kluk pořádně čistil zuby.
Máme tu taky první velkou krizi. Doktor se poprvé rozhoduje mezi záchranou společnice a záchranou světa. Nakonec všechno dobře dopadne díky skříni a Mickeyho hackerským schopnostem.

Nemůžu si pomoct, tyhle dvě epizody osobně nemám moc v oblibě, když se rozhodnu si random pustit Doktora, neshnu po nich. Ne, že by byl chudé na děj, ale Slitheeni mě jednoduše nijak zvlášť nebaví. Možná je to mým vrozeným odporem k politice, co já vím. Na druhou stranu, jsem ráda, že dostala trochu prostoru pro změnu Jackie. A Mickey. Chudák opuštěnej. Plus už jsem zmiňovala Harriet. V zásadě jsou to dobré epizody, jenom mi stačí vidět je zřídka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama