DW 9x01 - The Magician´s Apprentice

20. září 2015 v 12:38 | Kokido Kuku |  9. řada
Otevřeně přiznávám, že nemám dokoukanou osmou řadu, ale jelikož internet momentálně přetéká spoilery na tuhle epizodu, prostě jsem se na to podívala. A nyní považuju za svou svatou povinnost o tom napsat, i když za dvě hodiny odjíždím do školy, tedy umřít. Tak jdeme na to, zlatíčka.

SPOILER ALERT


Nebudu vás moc zatěžovat dějem, půjde spíš o dojmy.
Tak předně, konečně jsem si oblíbila Missy. Předtím mi nevadila, ale tady už ji mám 100% ráda. Je krásná, je sassy, nádherně zpívá... fakt jsem si ji užila.
Clara se uvedla okouzlují průpovídkou o Jane Austenové, kterou pronesla s takovým výrazem, že celej Tumblr se sebral a šel sprejovat její jméno v barvách bisexuálů na nejbližší zeď. Jinak k ní upřímně nemám moc říct. Už byla v DW tak dlouho, že nějak selhávám ve snaze objevovat na ní nové věci. Myslím, že měla trochu kratší vlasy. A jelikož jsem omylem narazila na poměrně zásadní spoiler ohledně Clara vs Dalekové, takže se nekonal ani žádný emoční výbuch. Stejně si ovšem nejsem tak úplně jistá, co se tam vlastně stalo. Už jsem četla jednu celkem zajímavou a logickou teorii, takže jsem fakt zvědavá, co se z toho vyklube.

Doktor... Objímá, omlouvá se, prosí, bojí se, a všechno to je značně znepokojující. Trochu to vyvážilo jeho velkolepé kytarové sólo (doufám, že všichni víme, že Capaldi byl kdysi s Craigem Fergusonem v punkové kapele, a pořád jsme se ještě nevzdali našeho snu, že Moff nechá Capaldiho zpívat...), ale jakmile doborovolně obejme Claru, je nejvyšší čas začít si dělat starosti.
Respektive já si je dělala už od první scény. To prostě naštve, když máté takové dobré záměry a z toho děcka, co se snažíte zachránit, se náhodou vyklube vás budoucí největší nepřitel. Shit happens.
Z té části na Skaru jsem upřímně málem dostala infarkt. V poslední době jsem ve velkém stresu a kde co mě slušně načne, takže takovéhle "odpočinkové" epizody bych teď asi měla radši dát k ledu. Měla jsem tep tak stodvacet.
Mimochodem, myslím, že jsem se do capaldiho znova zamilovala v momentě, kdy Doktor ztratil nervy u Davrose. Na chvilku jsem byla velmi emocionální a úplně přestala vnímat.


Jsem si ovšem jistá, že nikdo nechce vidět mstícího se Dvanáctého. Stačí si vzpomenout na poměrně mírumilovného Devátého - už tomu se říkalo "přicházející bouře". Naštvaný a žalem šílený Davnáctý? To bude tak "Velký třesk 2", ne? Popravdě mi docela stačil závěr téhle epizody. Exterminate.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ella,ellaveci ella,ellaveci | E-mail | Web | 21. září 2015 v 21:51 | Reagovat

Sdílíme naprosto stejné názory.

2 Fritz Fritz | Web | 31. ledna 2016 v 9:36 | Reagovat

hehe... Naštvaný Dvanáctý.. Mezi námi - čekala jsem víc :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama