DW 1x03 - The Unquiet Dead

30. srpna 2015 v 20:06 | Kokido Kuku |  1. řada

Tohle je v mnoha směrech kouzelná epizoda. Je to první "historická" epizoda a koncentrace vtipných a vážných momentů je v ní krásně vyvážená. Později jsem začala narážet na epizody vyloženě oddechové a vyloženě depresivní.
Nemluvě o tom, že vždycky ráda vidím významné postavy historie v konfrontaci s Doktorem. Pokud Doktor fangirluje, je to ještě lepší. V tomhle případě je to samozřejmě Dickens, o kom je řeč. Ačkoliv nejsem dvakrát fanda jeho práce, tady jsem ho měla opravdu ráda, a konec mě trooošku rozesmutnil, no, takový je život, že ano.

Samotný střed epizode, neklidní mrtví, jsou prostě kouzelní. Líbí se mi celá ta věc s plynným ufounky, kteří se chtějí nastěhovat do našich tělesných schránek. Kdybych byla celý svůj život plyn, asi bych se dvakrát nehrnula do ovládání nějaké masité divné věci se spoustou končetin, ale tak, nevim, jak to mají nastavené, že ano. Zřejmě jim to nevadí.
Pro Gwyn mám tak trochu slabost. Je pro mě prototypem hodňoučké, nioc moc vzdělané, ale hrdé viktoriánské služky, plus je vážně roztomilá a bylo mi jí vážně líto. Byla statečná a měla opravdu srdce ze zlata, škoda, že musela vidět svoje anděly. Její rozhovor s Rose byl velmi zajímavý, ani ne tak náplní konverzace jako spíš tím, jak z Gwyn vyzařovala její neuvěřitelná čistota, kterou už ve většině holek jako je Rose prostě nenajdete, i když jsou to hodné holky. Nevím, jak se jim to podařilo do toho hereckého výkonu dostat, ale podařilo.
Nemluvě o tom, že poprvé potkáváme s termínem "bad wolf". To je celkem big deal.
Takže tak. Pojaždé se na Neklidné mrtvé ráda dívám, je v ní hodně prvenství.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama