DW 1x02 - The End of the World

21. srpna 2015 v 16:13 | Kokido Kuku |  1. řada

U konce světa dostala první řada ten super sassy punc, který si pak udržela po většinu sezóny (až na pár momentů).
Tuhle epizodu mám ráda. Konec světa jako podívaná pro bohaté ze všech koutů vesmíru, to je prostě geniální nápad. Rozhodně mi to připadá jako reálná záležitost, za nějakých těch pět miliard let. Stejně tak jízlivá trampolína lady Cassandra je celkem reálná, lidi se nechávají upravovat čím dál divněji, zřejmě nebudeme muset čekat ani těch pět miliard let, než bude v módě být trampolína.
Plus se poprvé objeví Tvář z Boe, pro kterého mám slabost. A to ani nezmiňuju zvláštní erotické napětí mezi Doktorem a Jade, roztomiloučkou instalatérku, která bohužel dlouho nevydrží, děsivé větráky a dech z plic jako dar.
Konec světa je takový malý klenot.

Od Doktora to byl rozhodně geniální tah, udělat něco tak extrémního hned na začátku jeho cesty s Rose. Byly v podstatě jenom dvě možnosti, jak zareaguje - buď uteče nebo to zpracuje. Rose to tedy zpracovala, ale byl to rozhpodně mindfuck. jen si to představte. Koukáte na to, jak hoří vaše planeta, jste miliardy let oficiálně mrtví, z konce vašeho světa je show pro zbohatlíky... Je to prostě divné.

Nemluvě o tom, že navrch si nějaký vocas (Cassandra) usmyslí, že se na tom napakuje, a způsobí pár ošklivých smrtí uškvařením. Chudák seržant. Tuhletu věc z filtry jsem viděla už v Sunshine a je to pořád stejně znepokojující. Stačí mi spálení z koupáku.
Lady Cassandra je kapitola sama o sobě. V něčem mi připomíná Cruellu de Vil. Možná tou pusou, má podobnou pusu jako Glen Close. Je nicméně otravnější než všechny záporačky jaké znám. Posedlá vzhledem, evidentně si léčí mindrák a chce si nechat vybělit krev, což je doslova největší blbost, jakou jsem kdy slyšela. Na krvi je přece super právě to, že je červená! Bohové. Plus trávit existenci (tomuhle už se ani nedá říkat život) napnutá v nějakém rámu s dvěma týpkama, co na mě budou "navlhčovat"... tak to zdarec.

Jednou z třešniček na tomhle dortu je taky jukebox. Okouzlující barevná retrověc. Ze záhadného důvodu jsem děsně pyšná, že zrovna tohle je jedním z pozůstatků pozemské civilizace. A jaký hity to skrývalo!

Takže tak. Konec světa rozhodně zahrnoval hodně vedlejší akce, o které se pozemšťanům ani nezdálo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama