Vezme vás všude

24. srpna 2014 v 20:57 | Kokido Kuku |  Random kecy malé Whovianky
Do tohohle TT bych klidně mohla zařadit celý blog. Pokud bych totiž měla najít synonymum pro bytí Whovianem, toulky ve hvězdách by se ve výčtu rozhodně objevily. A to v doslovném i metaforickém slova smyslu. Hvězdy v tomhle slovním spojením rozhodně neoznačují hvězdy, poněvadž toulat po hvězdách by se asi chtěl jenom málokdo. Osobně nemám nejmenší zájem o procházku po kouli rozžhaveného plynu.
Ale vezmeme-li hvězdy ve smyslu "nepopsatelné fantastické světy, které jsme si vysnili v našich nejdivočejších snech, obývané nepopsatelnými fantastickými formami života, které jsme si museli vysnít v těch stejných snech, protože nic divočejšího než naše nejdivočejší sny už nemáme", pak jo, hned, okamžitě balím kufry a jedu, express, prosím.

Doctor Who vás tam vezme. Ukáže vám věci, při nichž se vaše racionální stránka bude zmateně ptát, v čí hlavě se to vylíhlo, když je Tim Burton ze hry. A ta whovianská bude mít orgasmus, nerdgasmus nebo jak tomu chcete říkat.

Když se stanete Whovianem, ve vašem těle vyroste druhé srdce. Doktor má taky dvě srdce, ale ta jeho jsou obě stejná. Vy budete mít jedno normální a jedno whovianské. Vaše normální srdce bude prostě normální, na normální situace a na normální infarkty.
Whovianské srdce budete mít právě na tyhle toulky po hvězdách, na situace, který vás na ulici nepotkají, ale to je jenom dobře, protože vaše normální srdce by to nezvládlo. Všechny ty šoky, rozchody, shledání, odchody bez návratů, nádhera, mizérie...
Pokaždé, když se s kakaem, zataženými závěsy a zavřenými dveřmi zahrabete k monitoru nebo televizi a začne "dooooooooooweeeeeeeeeeeeeeeooooooooo", normální srdce se ztlumí a výkon se přesune do whovianského, to se obrní a je ready.

Mluvíme-li o věcech, které má Whovian společné s Doktorem, dá se říct, že Whoviani stejně jako Doktor regenerují. Doktorovy regenerace jsou totiž to nejzákeřnější, co vás může v tomhle světě potkat. Nádherně to ilustruje tenhle jednoduchý graf vytvořený neznámou dobrou duší. Jak by řekl Tumblr, so accurate it hurts:

Za sebe musím říct, že v tomhle směru mám velký štěstí, protože si nepamatuju, že bych nějakou regeneraci vyloženě ořvala. Mám je prostě ráda všechny. Ale jsou tací, kteří si u Matta Smithe vybrečeli oči. Musím říct, že jeho regenerace byla opravdu udělaná jako tearjerker, takže i já jsem si zaslzela, když se objevila Amy, ale jako Capaldian jsem si říkala "tak už proboha zregeneruj".
Ale to jsem odběhla od tématu.

Jakmile se k těmhle konkrétním toulkám po hvězdách, stane se vám ještě jedna věc - v mozku se vám vytvoří speciální šuplík na DW a ten se po čase zaplní tak, že všechny ostatní, v prektickém životě bohužel mnohem důležitějš šuplíky budou vypadat poloprázdné. Polopaticky řečeno, vím co je to Skaro a kde je Doktorova hrobka, co musíte udělat, když padne Ticho, a čím se živil Caecillius, ale zeptejte se mě na hlavní město Bulharska a budu na vás tupě zírat. Smutná pravda, která mě ale moc netankuje.

Takže tak. Mám pocit, že jsem se do toho nějak moc zahrabala. Toulky po hvězdách jsou denním chlebem Whovianů. Whoviani viděli začtek světa, konec světa, mimozemskou zpívající rasu, která se rodí s mozkem v dlaních, kyborgy naopak, kamenné anděly, kteří se pohybují závratnou rychlostí, když je nevidíte...
No co. Nikdo, a tím míň Doktor, nám neslíbil, že to vždycky hezké. Ostatně, nikdy nic není takový, jaký si to vysníme, jinak by nemělo smysl snít. To se týká i hvězdných světů za dveřmi Tardis. Ale být Whovianem je po čertech nádherná věc. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 24. srpna 2014 v 21:14 | Reagovat

Oj, Whovian a whovianský blog? O_O To je šálek kávy přímo pro Em Zet! Jsem Whoviankou už přes 7 let. :D To ještě o tom seriálu moc lidí v Česku nevědělo. Aspoň jsem tedy žádné neznala a dost jsem tím všem otravovala život, jak jsem o Doctorovi pořád mlela.
Tvůj článek mě pobavil. Zaručeně nejlepší hláška je:

"Osobně nemám nejmenší zájem o procházku po kouli rozžhaveného plynu." - Kokido Kuku; 2014 :D

Trochu mi to připomnělo to, jak i já často beru doslovně spoustu věcí. Třeba když někdo říká, že v noci budou padat hvězdy a nadšeně se dívá na oblohu, která "hvězda" spadne. A já si představím, co by to bylo za kurva apokalypsu, kdyby hvězdy skutečně mohly spadnout. Tak jsem si představovala, jak hrozná smrt by to byla, kdyby zponenáhla spadlo Slunce. :D :-?

2 Rory Rory | E-mail | Web | 24. srpna 2014 v 22:00 | Reagovat

Whovian zaměřen!
Výborný, skvělej článek a já jásám, že je tu doktoří blog! Jdu to tu prolézt, chechech...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama