Můj první Doktor

4. ledna 2014 v 16:15 | Kokido Kuku |  Doktor a ostatní
Můj první Doktor byl Christopher Eccleston, jako u troufám si říct většiny Whovianů v mém věku, a on byl taky jediný důvod, proč jsem se do DW vůbec pouštěla. Dávala jsem tomu šanci asi třikrát a stejně se mi první epizoda tak strašně nelíbila, že jsem byla rozhodnutá sleování ukončit po odchodu pana Ecclestona.

Iritovalo mě kde co. iritovala mě jeho kožená bunda, český dabing, Rose (ta byla na první pohled divná celá skrz naskrz), iritovalo mě to zepředu, zezadu, zboku, shora zdola, prostě mě to iritovalo. Říkala jsem si, proč se na to vůbec dívám. Důvod mi začal docházet až po několika epizodách, kdy se život Devátého pomalu chýlil ke konci a mi bylo najednou spousta věcí jasných. Například to, že je to úžasně divné, skvěle pošahané, místo naprosto na hlavu, nikdo nikdy ještě nic takového nevytvořil a že Rose je strašně hezká a Devátý má super uši. A že ta kožený bunda vlastně není tak hrozná.

Stejně jsem ale byla rozhodnutá po Ecclestonově odchodu skončit. Nijak jsem to nezkoumala, nezajímalo mě, co bude dál. Pak přišla regenerace a objevil se David Tennant.

Jsem si celkem jistá, že jsem začala ťuťat a ňuňat nahlas, když se objevil. Tomuhle se říká cuteness overload. V tu chvíli už mě DW měl, ačkoliv jsem o tom ještě nevěděla.

Deset důvodů, proč je Nine super:

  1. Oči. To je čistě Ecclestonova devíza, oči, nádherný modrý kukadla, který milují ženy po celém světě a já byla jedna z nich ještě dlouho před DW.
  2. Uši. Zvlášť, když to doplní komentářem.
  3. Jeho catchphrase - Fantastic! Nikdo na svět neříká fantastic tak, jako Devátý.
  4. Způsob, jakým se dívá na Rose. Na Tumblru je na to asi milion gifem a všechny jsou děsně dojemný.
  5. Umí být děsivý. Když se řekne "oncoming stormů, nikdy se mi nevybaví Tennant nebo Smith nebo McGann nebo některý starší Doctor. Eccleston opravdu dokáže vypadat nebezpečně.
  6. Ta neskutečná scéna, kdy je konfrontován s "jediným přeživším" Dalekem. Při tom, jak krutý ( a myslím tím kruty ve smyslu ubližující) věci tam říká, odhaluje temnou stránku. Strašně mě to fascinuje.
  7. Zmatený Nine je jedna z nejlepších věcí na světě.
  8. Způsob, jakým vždycky všechny utře, jak se chová jako totální troll a jeho arch enemies jenom valí libovolný počet očí.
  9. Doktor tančí. Netřeba komentovat.
  10. Jeho poslední scéna. "And you know what? So was I!"

Krátce o Christopheru Ecclestonovi

Devětačtyřicetiletý, 183 centimetrů vysoký, modrooký brunet.
Narodil se v únoru jako nejmladší ze tří bratrů, v ne zrovna bohaté rodině. Hrozně chtěl být profesionálním fotbalistou a kopat za Manchester United, ale nějak se to zvrtlo a Christ skončil na studiu herectví.
Působil na různých divadelních scénách a nakonec se prokousal k filmu. Odtud ho známe z nejrůznějších charakterových poloh. Jeho první rolí byl epileptik v dramatu Let him have it.
Kromě Doctora Who ho můžete znát z nedávno natočené záležitosti The Borrowers, která sice není špičková, zato je příjemná a miloučká. Chris tu hraje Poda, otce rodiny pidilidí. Je to velmi ňuňaté. Potom taky Probuzení tmy. osobně mě nebavila nijk zvlášť ani ta knížka, natož pak film, ale je to vizuálně moc pěkně udělaný, zvlášť ty scény s Chrisem v roli Jezdce. A do třetice všeho dobrého například G. I. Joe. Vůbec si nepamatuju, co se tam dělo, ale vím, že tam byl a že byl zlý.
V poslední době nám filmaři pana Ecclestona naservírovali v Thorovi 2: Temném světě. Jeho dark elf Malekith se takřka přes noc stal sexuálním snem mnoha dívek s podobně zvráceným vkusem, jako mám já.

Takže asi tak, dámy a pánové.
Have a FANTASTIC day.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama