Leden 2014

Classic Who!

28. ledna 2014 v 18:08 | Kokido Kuku |  Classic Who
Dnes je slavnostní den, protože jsem načala první sérií DW s neodolatelným Billem Hartnellem!

Jelikož se nacházím uprostřed nicnedělacího pololetního týdne, flákám se ve velkém stylu. V tomto flákání je nicméně zahrnuta i příprava na přijímačky a tak podobně, ale jinak je to nefalšované, stoprocentní flákání. A když se na mém dashi objevil post s odkazy na online série starých klasických Doktorů, prostě jsem neodolala.

Já mám hafo ráda staré kinematografické počiny, jsou takové upřímné a milé, občas působí dost legračně, ale to s přehledem zvládá i kinematografie dnešní (vyretušovaný Saruman v Hobitovi...). Těch prvních pár epizodek, co jsem zatím viděla, je přesně takových. William je neuvěřitelně roztomilý a hezoučký pán, baví mě každý jeho pohyb! A je hrozně rozkošné, jak mu ta malá říká dědečku, awww...
Jenom té hysterie je někdy trochu moc, co by Barbara dělala, kdyby viděla plačící anděly? To by ji rovnou kleplo, ne? (Mě by kleplo.)
Ehm, no nic. Jenom jsem považovala za důležité to někam napsat. Asi to tady v rámcoi svých časových možností budu spamovat svými dojmy z klasického DW. Teď jdu asi najít Sněhuláky někde ke stažení, protože nemám ráda televizi a český dabing.Capaldi sketch

22. ledna 2014 v 18:17 | Kokido Kuku |  Výtvarné počiny malé Whovianky
Pořídila jsem si novej náčrtník, tak jsem ho okamžitě znásilnila a čmrkla si Capaldiho. Není to nic moc, poněvadž to fakt bylo jenom čmrkání, ale mám v plánu jednu fakt paádní věcičku, takže si ho musím napřed natrénovat, abych to pak nepohnojila.
Quick sketch. I bought a new sketchbook, so I did a thing.

Můj první Doktor

4. ledna 2014 v 16:15 | Kokido Kuku |  Doktor a ostatní
Můj první Doktor byl Christopher Eccleston, jako u troufám si říct většiny Whovianů v mém věku, a on byl taky jediný důvod, proč jsem se do DW vůbec pouštěla. Dávala jsem tomu šanci asi třikrát a stejně se mi první epizoda tak strašně nelíbila, že jsem byla rozhodnutá sleování ukončit po odchodu pana Ecclestona.

Iritovalo mě kde co. iritovala mě jeho kožená bunda, český dabing, Rose (ta byla na první pohled divná celá skrz naskrz), iritovalo mě to zepředu, zezadu, zboku, shora zdola, prostě mě to iritovalo. Říkala jsem si, proč se na to vůbec dívám. Důvod mi začal docházet až po několika epizodách, kdy se život Devátého pomalu chýlil ke konci a mi bylo najednou spousta věcí jasných. Například to, že je to úžasně divné, skvěle pošahané, místo naprosto na hlavu, nikdo nikdy ještě nic takového nevytvořil a že Rose je strašně hezká a Devátý má super uši. A že ta kožený bunda vlastně není tak hrozná.

Stejně jsem ale byla rozhodnutá po Ecclestonově odchodu skončit. Nijak jsem to nezkoumala, nezajímalo mě, co bude dál. Pak přišla regenerace a objevil se David Tennant.

Jsem si celkem jistá, že jsem začala ťuťat a ňuňat nahlas, když se objevil. Tomuhle se říká cuteness overload. V tu chvíli už mě DW měl, ačkoliv jsem o tom ještě nevěděla.

Deset důvodů, proč je Nine super:

 1. Oči. To je čistě Ecclestonova devíza, oči, nádherný modrý kukadla, který milují ženy po celém světě a já byla jedna z nich ještě dlouho před DW.
 2. Uši. Zvlášť, když to doplní komentářem.
 3. Jeho catchphrase - Fantastic! Nikdo na svět neříká fantastic tak, jako Devátý.
 4. Způsob, jakým se dívá na Rose. Na Tumblru je na to asi milion gifem a všechny jsou děsně dojemný.
 5. Umí být děsivý. Když se řekne "oncoming stormů, nikdy se mi nevybaví Tennant nebo Smith nebo McGann nebo některý starší Doctor. Eccleston opravdu dokáže vypadat nebezpečně.
 6. Ta neskutečná scéna, kdy je konfrontován s "jediným přeživším" Dalekem. Při tom, jak krutý ( a myslím tím kruty ve smyslu ubližující) věci tam říká, odhaluje temnou stránku. Strašně mě to fascinuje.
 7. Zmatený Nine je jedna z nejlepších věcí na světě.
 8. Způsob, jakým vždycky všechny utře, jak se chová jako totální troll a jeho arch enemies jenom valí libovolný počet očí.
 9. Doktor tančí. Netřeba komentovat.
 10. Jeho poslední scéna. "And you know what? So was I!"

Krátce o Christopheru Ecclestonovi

Devětačtyřicetiletý, 183 centimetrů vysoký, modrooký brunet.
Narodil se v únoru jako nejmladší ze tří bratrů, v ne zrovna bohaté rodině. Hrozně chtěl být profesionálním fotbalistou a kopat za Manchester United, ale nějak se to zvrtlo a Christ skončil na studiu herectví.
Působil na různých divadelních scénách a nakonec se prokousal k filmu. Odtud ho známe z nejrůznějších charakterových poloh. Jeho první rolí byl epileptik v dramatu Let him have it.
Kromě Doctora Who ho můžete znát z nedávno natočené záležitosti The Borrowers, která sice není špičková, zato je příjemná a miloučká. Chris tu hraje Poda, otce rodiny pidilidí. Je to velmi ňuňaté. Potom taky Probuzení tmy. osobně mě nebavila nijk zvlášť ani ta knížka, natož pak film, ale je to vizuálně moc pěkně udělaný, zvlášť ty scény s Chrisem v roli Jezdce. A do třetice všeho dobrého například G. I. Joe. Vůbec si nepamatuju, co se tam dělo, ale vím, že tam byl a že byl zlý.
V poslední době nám filmaři pana Ecclestona naservírovali v Thorovi 2: Temném světě. Jeho dark elf Malekith se takřka přes noc stal sexuálním snem mnoha dívek s podobně zvráceným vkusem, jako mám já.

Takže asi tak, dámy a pánové.
Have a FANTASTIC day.

Fuckity hi!

1. ledna 2014 v 19:44 | Kokido Kuku |  Random kecy malé Whovianky
(Yep, originálnější název článku mě ani nenapadl. Vlezte na Tumblr, zadejte 12th Doctor a pochopíte. I když, pokud jste to rozklikli, pak už to zřejmě chápete.)

Založila jsem tenhle blog, abych zde mohla beztrestně projevovat svoje emoce spojené s DW fandomem. Mám ještě jeden blog, takzvaný normální, ačkoliv na něm není normálního vůbec ni, kde nechci otravovat s DW, poněvadž většina mých čtenářů, jsou non-whoviané. Tak jsem si udělala stránečku čistě jenom na DW. Nový rok mi přišel jako vhodná doba na založení novýho blogu.

Co vás tu přibližně čeká a nemine:
 • spousta fangirlování nad Peterem Capaldim, poněvadž jsem na starší muže a on je fakt sežráníhodný
 • fangirlování nad Davidem Tennantem, protože ten je také sežráníhodný
 • fangirlování nad jakýmkoliv chlapem, který má co do činění s DW a je podle mě sežráníhodný
 • spousta gifek, obrázků a videí spojených s DW, kterými nechci spamovat svůj "Normální blog"
 • možná budu i něco kreslit, ale to fakt neslibuju
 • a jak už rubrika napovídá, random kecy.
Chápete to, konečně jsem si našla fandom, který netvoří pět lidí včetně mě! Jsem z toho fakt happy. Protože komorní fandomy jsou sice bezva věc, ale člověk si pak většinou nemá s kým povídat, protože většina fandomu je roztroušená po všech kontinentech a nikdo v blízkém okolí není ochotný poslouchat vaše výlevy. Totiž moje výlevy. A já potřebuju, aby někdo poslouchal moje výlevy!
Takže moje výlevy budou tady a vy je budete poslouchat, ať se vám to líbí nebo ne. Ostatně, pokud se vám tu nelíbí, tak

FUCKITY BYE!